"Pembe Tır" Projemiz...

6 Kasım,2021

Denizli İş Kadınları Birliği Derneği (DİKAB) ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle taranmadık kadın bırakmamak için ortaklaşa sürdürdüğümüz “Pembe Şehir” projesi kapsamında Denizli’de kanser tarama sayılarının arttırılması, erken tanı ve kanserle etkin bir mücadele başlattık. Kadınların çoğunlukta çalıştığı birçok tekstil firmasına gidilerek kanser eğitimleri verildi ve KETEM’lerde kanser taramaları gerçekleştirildi. Yapılan taramalarla Denizli hedef nüfusu 70 bin ve üstü olan iller arasında hem meme kanseri hem de kolorektal kanser tarama sayılarında 2018 yılı içinde kendi grubunda Türkiye birincisi oldu. Bir çok başarıya imza atan projemiz bugün mobil kanser tarama tırının açılışı ile taçlandı.

Hayırsever Abdurrahman Mutlubaş ve ailesi tarafından projeye entegre edilen ’’Pembe Tır’’ ile özellikle şehir merkezine daha uzak olan ilçelerimizde daha fazla kişiye tarama yapılması hedeflenmektedir.

“Pembe Tır” ın hizmete başlamasında başta

T.C. Sağlık Bakanımız Sayın, Dr. Fahrettin Koca ‘ya, Miletvekilimiz Nilgün Ök’e, hayırseverimize, İl Sağlık Müdürümüz Sn. Berna Öztürk‘ e ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizle…